Saulės kolektoriai
Besidomintiems naujosiomis technologijomis tikriausiai jau yra tekę girdėti apie saulės energiją sugeriančius kolektorius, kurie padeda sutaupyti ir sumažinti šildymo bei elektros sąskaitas. Nežinantys žmonės sužinos, kad galimi ir alternatyvūs vartojimo būdai. Saulės kolektorius galima naudoti bet kokių tipų namuose ir pastatuose – ant individualių namų, daugiabučių, viešbučių, pramoninių ar visuomeninės paskirties pastatų, tai yra ten, kur reikia karšto vandens ir kur norima sumažinti šildymo kaštus. Nemažas efektyvumas pasiekiamas, kai statomi itin didžiuliai saulės kolektoriai, šildantys kelių tūkstančių litrų vandens sistemas. Jos paprastai įrengiamos skalbyklose, viešbučiuose, baruose, kavinėse, restoranuose ir taip toliau.
Saulės kolektoriais galima šildyti ne tik namus, vandens šildymo bakelius, bet ir baseinų vandenį. Šiuo atveju pasiekiama išties puikių rezultatų. Baseinas įšyla per labai trumpą laiką, lyginat su natūraliu šilimu. Taip pat kolektoriais galima šildyti šiltnamius, kai temperatūra naktį atvėsta vos iki keliolikos laipsnių. Nuolat palaikomoje santykinai aukštoje temperatūroje augalai auga greičiau. Šiltnamiuose išvedžiojami nedideli radiatoriai, jie pajungiami prie kolektorių sistemos. Beje, saulės kolektorių montavimas nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jiems nereikia įsigyti naujų šildymo sistemų – kolektorių galima pajungti prie jau turimos sistemos, prie turimo karšto vandens šildymo boilerio.
Tinkamai pagaminti saulės kolektoriai tarnauja iki 15 ir daugiau metų. Reikėtų atkreipti dėmesį į šias saulės kolektorių dalis: į vakuuminį vamzdelį ir šilumos vamzdelį. Jei šios dalys pagamintos nekokybiškai, kolektorius veiks ne taip efektyviai, be to, bus sudaroma nemažai rūpesčių jo savininkui. Taigi svarbu, kad gamintojai būtų patikimi ir turėtų tai patvirtinančius kokybės sertifikatus. Kolektoriai apdirbami skirtingai, kai kurios gamyklos mažai dėmesio skiria kolektorių kokybei ir koncentruojasi pagaminti kuo daugiau įrenginių. Kaip ir daugelis pramonės ir buities prekių, kolektoriai gaminami Kinijos gamyklose. Tokie saulės kolektoriai kainuoja santykinai nedaug, tačiau investicija yra nepatikima ir neilgalaikė, taigi geriau sumokėti kiek brangiau, tačiau įsigyti tikrai kokybišką ir originalią, ištestuotą prekę.
Beje, taip pat svarbu pasirinkti ir tinkamos rūšies kolektorių. Gaminami vakuuminiai bei plokštieji kolektoriai. Vakuuminiai labiau tinkami šaltesnio klimato šalyse, nes tekanti energija neišskiriama į aplinką. Vasarą tiek plokštieji, tiek ir vakuuminiai saulės kolektoriai veikia taip pat efektyviai. Plokštieji kolektoriai pranoksta vakuuminius, nes jie gali būti eksploatuojami net iki 25 ar 30 metų. Naudojant plokščiuosius saulės kolektorius, nekyla perkaitimo problemų. Tiek vakuuminių, tiek ir plokščiųjų saulės kolektorių montavimas yra analogiškas.