Investiciniai fondai

parašė , 2013-04-03 16:23

Kadangi vis daugiau žmonių svarsto įvairiausias užsidirbimo galimybes, panagrinėkime vieną iš jų. Toks daug pastangų nereikalaujantis būdas yra investiciniai fondai, kurie iš investuotojų nereikalaus papildomo dėmesio, padėties sekimo ar kitokios fondo priežiūros. Tik išsirinkite investicinį fondą, kurio veiklą prižiūrės fondo valdytojas, ir laukite rezultatų. Tad turėdami „laisvų“ pinigų nelaikykite jų pasislėpę namuose, pasirinkite investicinį fondą ir investuokite!

Įvertinkite save

Kiekvienas žmogus turi „užslėptų“ talentų, tačiau ne visi gali turėti nepaprastą įžvalgumą ir stiprią nuojautą finansinėje sferoje. Investiciniai fondai užtikrina, kad jūsų investuojami pinigai bus tvarkomi profesionalių fondų valdytojų, kurie supranta, ką daro, ir turi sukaupę nemažą patirtį. Jeigu jūs manote, kad jūsų asmeniniai sugebėjimai yra žymiai geresni už fondo valdytojo, ir jūs pats asmeniškai norite priiminėti sprendimus, tuomet turėtumėte atsižvelgti ir į dar  vieną faktorių. Laikas ir pastangos – tai dalykai, kuriais laviruoja fondo valdytojai, tačiau ar jūs galėtumėte skirti tiek daug laiko šiam reikalui? Jeigu atsakymas neigiamas, jūsų laukia investiciniai fondai, kurie pasirūpins visais šiais klausimais, ir jums nereikės gilintis į tolimesnį investicijos kelią, visą darbą už jus atliks profesionalai.

Kintant rizikai keičiasi ir pelnas

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai

Ne paslaptis, kad investiciniai fondai žada didesnę grąžą tiems, kurie investuoja į rizikingesnius fondus. Todėl prieš pasirinkdami savo būsimą investicinį fondą turėtumėte atsižvelgti į savo galimybes, pragyvenimo reikalavimus, ir nuspręsti, kokią sumą pinigų ir kuriam laikui jūs galite skirti. Bijodami, kad galite netekti savo investuotos sumos, rinkitės tokius fondus, kurie nežada didelės grąžos, tačiau jūs būsite užtikrinti, kad jūsų pinigai niekur nedings. Tokie investiciniai fondai yra paklausūs tarp žmonių, investuojančių stambias pinigų sumas, sukauptas užtikrintai senatvei. Jaunesni investuotojai yra linkę investuoti mažesnes sumas, tačiau renkasi rizikingiausius fondus tikėdamiesi, kad jų grąža, vertinant riziką, pranoks jų lūkesčius.

Pelną koreguoja mokesčiai

Kaip ir visi, taip ir investiciniai fondai neapsieina be tam tikrų mokesčių, kurie investuotojų pelną gali „apkarpyti“ iki minimumo. Kadangi  toks fondas yra valdomas žinių turinčio specialisto rankomis, tenka mokėti valdymo mokestį, kuriuo padengiamos fondo valdytojo samdymo išlaidos. Taip pat atliekant finansines operacijas, kaupiant duomenis ir bendraujant su klientais susikaupia daug išlaidų, kurios priskiriamos prie administravimo mokesčių, o šiuos turi sumokėti kiekvienas investuotojas, mat su juo fondo valdytojas taip pat palaiko ryšį tik tiesiogiai, tačiau ir per jo pinigus. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad kai kurie investiciniai fondai turi savo „sėkmės“ mokestį, kurio išlaidos gali būti apmokamos ne tik jūsų, tačiau ir investicinio fondo valdytojo, priklausomai nuo uždirbtų arba prarastų pinigų. Todėl investuodami tam tikrą sumą turėtumėte įvertinti būsimo likučio dydį po visų mokesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *