Miestelio bendruomenė sutvarkė parką

parašė , 2018-06-20 23:06

Kaip manote, ko labiau reikia, norint sutvarkyti miestelio parką: žmonių iniciatyvos ar geros technikos iš https://parkutechnika.lt? Pasirodo, ir to, ir to. Gera technika palengvina darbą, bet tik žmogus gali priversti apskritai tą darbą gyvu ir vykstančiu. Štai vieno miestelio bendruomenė nutarė sutvarkyti bendras erdves savo jėgomis ir taip ir padarė.

Nupjovė žolę

Pirmiausia iš https://parkutechnika.lt/zoliapjoves buvo užsakyta viena žoliapjovė, labai reikalinga teisingam žolės nupjovimui. Žmonės žinojo, kad miesto erdvei nupjauti būtina žoliapjovė, parkas buvo nemažas, o didžiąją jo dalį būtent ir užėmė žolė. Nebuvo aišku, kokios žoliapjovės reikia, tačiau labai pasitarnavo konsultacijos su parduotuvės atstovais, kurie ir padėjo pasirinkti būtent tokią žoliapjovę, kuri tiko geriausiai. Taigi, žolę nupjauti pavyko sėkmingai.

Parkų priežiūraIš pradžių teko viską iš jos surinkti. Parkas jau daug metų buvo apleistas, tam tikra prasme jis buvo virtęs landyne prastos reputacijos ir nepavyzdingo elgesio žmonėms. Taigi, buvo visur primėtyta butelių, šiukšlių ir kitų dalykų. Juk negalima su žoliapjove iškart pereiti per tokius kūrinius gamtoje… Teko pasidarbuoti ir nupjauti žolę tik tada, kai žmonės viską surinko. Rinkti reikėjo atsargiai, nes buvo ir daug stiklų ir kitų atliekų, su kuriomis galima susižeisti, tad vaikai negalėjo dirbti šio darbo. Vėliau žolės pjovimas užtruko apie 2 valandas, dirbo net dvi žoliapjovės. Vien pabaigus šią proceso dalį, buvo iškart labai smagu, kad viskas atrodo puikiai, ir parkas vien dėl to ėmė atrodyti civilizuotas ir gražus.

Nugenėjo medžius, krūmus, išpjovė nereikalingus stagarus

Per tiek metų parkas prarado savo ankstesnį želdinių ir medžių dizainą. Jeigu kadaise parko projektuotojas buvo numatęs vieną medžių alėją, tam tikras gyvatvores ir vieną kitą krūmą, dabar ši augmenija buvo nevaldomai išsisėjusi po parko teritoriją. Taigi, tvarkytojai pasistengė ir viską taip sudėlioti, kad parkas iškart įgytų kitą vaizdą ir būtų daug gražesnis. Teko nupjauti nemažai ne vietoje išdygusių ir jau ūgtelėjusių medelių, krūmokšnių ir seniau buvusių, dabar nudžiuvusių stagarų.

Suformavo, išgrindė takelius

Labai svarbi dalis, žinoma, buvo ir takai. Juk žmonėms reikia vaikščioti jiems patogiu, priimtinu būdu. Taigi, buvo suformuoti gražūs ir patogūs takeliai, žmonės juos grindė rankomis: plyteles ir akmenis lipdė. Pasodino gėles tam tikrose vietose, kai kur vien tie želdiniai suformavo tam tikrus takus. Parengė suolelius: suremontavo senus, perdažė, įkurdino ir keletą naujų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *