Nauji butai Vilniuje: ar tai – geriausias pasirinkimas?

parašė , 2014-02-12 08:19

Norintys įsigyti nuosavą būstą, turi gerai apgalvoti, kokie yra pagrindiniai dalykai, renkantis butą. Tenka atsakyti į daugybę klausimų: kokią pinigų sumą galite sau leisti įsigyjant būstą? Ar svarbu kelintame aukšte yra butas? Koks turėtų būti buto išplanavimas? Ar buto lokacija tikrai bus patogi? Ir, žinoma, klausimai tuo tikrai nesibaigia. Taip pat dažnai pasvarstoma, koks pasirinkimas geresnis – seni ar nauji butai Vilniuje?

nauji butai VilniujeNauji butai šiandien perkami vis dažniau, nes bankai paprastai teikia didesnę paskolą perkantiems naujos statybos butus. Paprastai teikiant paskolą skaičiuojama, ar baigus išsimokėti paskolą butas nebus senesnis nei keturiasdešimties metų. Žinoma, skirtingi bankai gali pasiūlyti skirtingas sąlygas, taigi, visuomet galima išsirinkti palankiausią variantą.

Naujos statybos butai Vilniuje paprastai pasirenkami ir dėl to, kad jų išplanavimas tikrai patrauklus: butai išplanuoti taip, kad juose keitimų daryti praktiškai nereikia. To, deja, negalima pasakyti apie senos statybos butus – gana dažnai norima daryti įvairių permainų, ir tai gana dažnai užtrunka ilgą laiko tarpą. Taip pat svarbu ir tai, kad naujos statybos butuose tikrai rečiau tenka susidurti su įvairiais nesklandumais, pavyzdžiui, lifto gedimu. Deja, senos statybos butuose tai pasitaiko gana dažnai ir gali sukelti rimtų nepatogumų.

Naujos statybos butuose sąskaitos už šildymą kur kas mažesnės, taigi, tokius butus pasirinkti kur kas ekonomiškiau. Paprastai naujos statybos butų energetinio naudingumo klasė yra aukštesnė nei senos statybos butų, todėl galima būti užtikrintiems, kad šaltuoju metų laiku sąskaitos už butą tikrai nebus milžiniškos.

Naujos statybos namų automobilių stovėjimo aikštelės yra didesnės, taigi, neverta nerimauti, kad grįžtant namo nebus kur pasistatyti automobilio. Senos statybos namų automobilių stovėjimo aikštelės tikrai nedidelės, todėl automobilį tenka statytis kaimyniniuose kiemuose. Tai, be abejo, gali sukelti kaimyninių namų gyventojų pasipiktinimą, ir tai tikrai gali būti nemalonu.

Taigi, naujos statybos butai turi tikrai nemažai pranašumų prieš senos statybos namus, ir, nors iš pradžių gali pasirodyti, kad tokių butų kaina yra pernelyg didelė, vėliau tai atsipirks su kaupu, bnes sąskaitos už butą bus kur kas mažesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *