Katilai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

parašė , 2014-04-08 07:00

Norintys statytis naują namą arba renovuoti turimą, gana dažnai susiduria su dilema: kokį katilą rinktis? Rinktis tikrai yra iš ko: siūlomi ir granuliniai, ir kieto ar skysto kuro katilai, taigi, kuris pasirinkimas gali būti geriausias?

katilaiBene populiariausias pasirinkimas – granulinis katilas, kuris gali veikti autonominiu režimu. Tai labai patogus sprendimas, nes netenka rūpintis dėl granulių papildymo. Vis dėlto, kai kurių katilų granulių talpa yra pernelyg maža, taigi, tai ne visada labai patogu.

Dujinių katilų yra ganėtinai aukštas naudingojo veikimo koeficientas, todėl šie katilai pasirenkami taip pat gana dažnai. Taip pat svarbu ir tai, kad šie katilai yra saugūs, taigi, netenka rūpintis dėl galimo gaisro. Vis dėlto, tokia šildymo įranga turi ir trūkumų – kasmet dujų kaina tampa vis didesnė, taigi, katilo išlaikymas kainuoja vis brangiau. Toks sprendimas šiandien nėra pats ekonomiškiausias, ir dažniausiai norima, kad katilo išlaikymas kainuotų kuo pigiau.

Taip pat galimas pasirinkimas – ir kieto kuro katilas. Jo kaina yra pakankamai nedidelė, o kūrenimui reikalingos medžiagos yra lengvai prieinamos. Vis dėlto, malkų sudeginama tikrai nemažai, taigi, tokie katilai taip pat ne visada yra ekonomiškas pasirinkimas. Vis dėlto, kieto kuro katilai yra ilgaamžiai, tad galite nesirūpinti, jog greitu laiku teks jį keisti.

Renkantis tinkamiausią katilą, taip pat rekomenduojama pasitarti ir su specialistais – tikėtina, kad jie patars, kokį katilą vertėtų rinktis tam tikru konkrečiu atveju, ir tai, tikėtina, padės jums priimti tinkamiausią sprendimą.

Kartais keliamas klausimas, ar katilą galima būtų montuoti patiems, ar tai patikėti patyrusiems meistrams.

saugumu. Norint, kad viskas būtų atliekama tinkamai, vertėtų samdytis patyrusius meistrus, kurių ilgalaikė darbo patirtis tikrai leis priimti geriausią sprendimą.

Taigi, renkantis katilą, vertėtų pagalvoti, koks sprendimas būtų tinkamiausias būtent jums. Visada galite pasikonsultuoti su specialistais, jei jums iškyla tam tikrų klausimų ar paprasčiausiai pritrūksta informacijos. Tikėtina, kad gausite naudingos informacijos, kuri leis apsispręsti lengviau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *