Palapinė: kaip išsirinkti tinkamą?

parašė , 2014-03-01 10:33

Stovyklavimas – viena didžiausia daugumos keliautojų aistrų. Šio užsiėmimo gana dažnai neatsisakoma net ir esant šaltiems ar darganotiems orams. Vis dėlto, šilumą ir komfortą gali užtikrinti tik tinkamai pasirinkta palapinė, taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis?

palapinėŠiandien tikrai negalime skųstis, kad parduotuvėse siūlomas pernelyg mažas palapinių asortimentas, ir tai, žinoma, ne visada palengvina pasirinkimą. Taigi, kaip išsirinkti? Visų pirma vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar palapinę paprasta pastatyti ir ar ji kompaktiškai surenkama. Vis dažniau pasirenkama tokias palapines, kurias paprasta pastatyti bei surinkti, nes tai užima visai nedaug laiko, ir dėl to nereikia sukti galvos. Žinoma, šis kriterijus neturėtų būti vienintelis, renkantis palapines. Priklausomai nuo to, kur planuojate stovyklauti, galite pasirinkti ir palapinės tipą, pavyzdžiui, jei planuojate stovyklauti uolėtuose vietovėse, tam galite pasirinkti specializuotą palapinę.

Dažniausiai pasirenkamos dvisluoksnės palapinės, kurių antrasis sluoksnis saugo nuo kritulių ir neleidžia palapinei permirkti. Kuprinė irgi turi būti atspari drėgmei. Vis dėlto, statant palapinę svarbu užtikrinti, kad antrasis palapinės sluoksnis nesiliestų prie vidinio. Paprastai palapinės atsparumas vandeniui būna sutartinai pažymėtas, pavyzdžiui, waterproof 2500mm. Kuo didesnis palapinės atsparumas vandeniui, tuo ilgesnį laiką palapinė jums tarnaus.

Kalbant apie palapinių formą, dažniausios yra kupolo ir tunelio formos palapinės. Tunelinė palapinė yra mažiau atspari vėjui, tačiau yra tikrai labai patogios.

Rinkdamiesi palapinę atkreipkite dėmesį, kokia yra palapinės konstrukcija, tai yra, iš ko pagamintas jos karkasas. Lengviausia konstrukcija yra pagaminta iš aliuminio, be to, ji pasižymi ir dideliu patvarumu. Kartais karkasai gaminami ir iš stiklo pluošto – jis yra kiek pigesnis, tačiau yra sunkesnis ir yra tiesiog nepakeičiamas esant stipriam vėjui.

Kartais klausiama, kur įsigyti tikrai kokybišką palapinę. Nors jų galima rasti ir prekybos centruose, tačiau patartina palapines pirkti specializuotose fizinėse arba internetinėse parduotuvėse. Tokiu atveju tikrai galėsite būti užtikrinti, kad išsirinksite tikrai tokią palapinę, kuri tarnaus ilgai, o iškilus klausimams, visada galėsite pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie tikrai maloniai atsakys į jums iškilusius klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *