Paskola: kokią rinktis?

parašė , 2013-10-05 11:17

Paskola gali būti ilgalaikė arba trumpalaikė, taigi, kokią pasiimti, priklauso nuo jūsų poreikių ir finansinių galimybių. Kad ir kokią paskolą imtumėte, turite suprasti, kad tai yra finansinis įsipareigojimas, ir jo nevykdymas gali pridaryti rimtų nemalonumų. Jei jums tiesiog pritrūko pinigų iki algos, žinoma, geriausias pasirinkimas pasiimti vadinamąjį „greitąjį kreditą“, tačiau, jei norite pasiskolinti pinigų svarbiam pirkiniui, pavyzdžiui, būstui, be ilgalaikės paskolos nepavyks išsiversti.

paskolaIlgalaikės paskolos gali būti suteikiamos10,20, 30 ar net 40 metų, jei skolinatės iš banko, ir maksimaliai dviem metams,jei skolinatės ir greitųjų kreditų bendrovių. Daug kas klausia, kokią paskolą imti ir iš kur, kad palūkanos būtų kuo mažesnės. Žinoma, kai paskola suteikiama 20 metų, kas mėnesį sumokate mažiau palūkanų, tačiau gana didelė suma išeina, kai praeina 20 metų. Dauguma, pasiėmusių būsto paskolą, stengiasi paskolą grąžinti kuo greičiau, tačiau dažniausiai palūkanos perskaičiuojamos tik tuomet, kai sumokama tam tikra pinigų suma. Pavyzdžiui, viename banke reikia įnešti bent 5 000 litų, kad palūkanos galėtų būti perskaičiuotos.

Žmonės dažni skaičiuoja, kaip labiau apsimoka: visą gyvenimą nuomotis būstą ar nusipirkti nuosavą. Paprastai nusipirkti būstą yra pigiau, nors galimi įvairūs variantai. Retas kuris įstengia nusipirkti namą ar butą, neimdamas paskolos. Vis dėlto, butai sostinėje ar kitame Lietuvos didmiestyje kainuoja tikrai nepigiai, o susitaupyti pinigų tampa vis sunkiau. Bet kokiu atveju, imant paskolą būstui, reikalingas pradinis įnašas, kuris gali būti maždaug 15-20 procentų visos sumos. Taigi, taupyti vis tiek teks.

Jei neplanuojate didelių pirkinių, tačiau pritrūkote poros šimtų litų iki algos, tokiu atveju geriausias pasirinkimas – trumpalaikė paskola, kuri, skolinantis pirmą kartą, gali ir nieko nekainuoti – kiek pasiskolinate, tiek ir grąžinate. Žinoma, nereikia pamiršti, kad bet kokios paskolos turi būti grąžinamos laiku. Pasiėmus trumpalaikę paskolą, delspinigiai skaičiuojami už kiekvieną pradelstą dieną, taigi, gali susidaryti tikrai nemenka pinigų suma.

Tiems, kurie tikrai yra 100 procentų tikri, kad paskolą galės grąžinti laiku, paskola gali būti tikras išsigelbėjimas reikiamu metu. O kaip gi kitaip, juk tai kartais morališkai daug paprasčiau nei skolintis pinigų iš artimųjų, ypatingai tuo atveju, jei pinigų pritrūkstate nebe pirmą kartą. Taigi, išeitis visada yra, kai pritrūkstate pinigų, tačiau turėtumėte įvertinti savo galimybes, ar tikrai pasiskolintą sumą galėsite grąžinti be didesnių sunkumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *