Plastikiniai langai

parašė , 2013-04-13 10:55

Dažnai žmonės susiduria su langų rasojimo ir kondensato susidarymo problema. Reikėtų išsiaiškinti, dėl ko taip įvyksta ir kaip šias kartais opias problemas spręsti. Pirmiausia tiek ir plastikiniai, tiek ir mediniai langai rasoje dėl to, kad patalpoje tiesiog per drėgna ir per šilta. Ypač jei patalpa per mažai vėdinama, rasoja plastikiniai langai, kurie yra labai sandarūs ir neturi ventiliacijos. Todėl žmonės turi įrengti atskiras ventiliacijos sistemas namuose, kad čia vyktų nuolatinė cirkuliacija ir oras patalpose pasikeistų bent kartą-du į valandą. Jei tokių sistemų galimybės įrengti nėra, rekomenduojama patalpas bent kelis kartus per dieną išvėdinti įprastu būdu – atveriant langus keliomis minutėms. Taip vėdinami namai neatsiduos laukui šilumos, nespės įšalti sienos ir patalpose oras pasikeis tiek, kiek ir reikia.

Mediniai langai

Mediniai langai

Kaip žinia, šiltas bei drėgnas oras išeina į lauką, todėl į patalpas patenka sauso, šviežio bei šalto oro, tad patalpose vyksta oro kaita. Tai būdų kone idealus procesas, jei nebūtų prarandama šiluma – tai labai aktualu žiemą. Taigi, kaip minėta, vėdinimo procesas turi trukti vos kelias minutes. Kaip egzistuoja per sandarių namų problema, taip analogiškai egzistuoja ir kita problema – namuose daugelis langų yra visiškai nesandarūs ir susidaro skersvėjis, kuris yra dažnas ligų sukėlėjas, ypač mažiems vaikams. Tokius skersvėjus sukelia namuose esantys mediniai langai, kurie būdavo gaminami netiksliai, todėl tarpai tarp langų kraštelių ir sienų būdavo išties dideli. Todėl pro tuos tarpelius skverbiasi vėjas nepaisant to, kad langai yra užkamšyti, apklijuoti sandarinimo juostomis ir taip toliau.

Norintiems išvengti skersvėjo ir kitų su nesandariais langais susijusių problemų rekomenduojami naujos kartos hermetiški plastikiniai langai. Juos išsirinkti taip pat nėra paprasta, nes jie gaminami skirtingų profilių, skiriasi stiklo paketų storis, kamerų skaičius languose ir kiti techniniai dalykai. Kas be ko, geriau turėti naujus ir sandarius langus, nei kad senus, eikvojančius šilumą ir šildymo sąskaitas padidinančius keleriopai. Svarbus naujų langų pasirinkimas: pirmiausia, namuose bus geria izoliuojama šiluma, o kai norėsis tyro oro, pakaks tik kelioms minutėms atverti langą. Jei gyvenate netoli didelių gatvių, šias problemas taip pat padės išspręsti nauji plastikiniai langai, nes jie net kelis kartus geriau izoliuoja triukšmą. Be to, sužavės ir naujų langų funkcionalumas: jie lengvai atidaromi, yra žiemos išvėdinimo režimas, lengvo vėdinimo režimas. Galima užsisakyti pageidaujamų spalvų dydžius, kurie bus pagaminti pagal individualius poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *