Populiariausios gėlės

parašė , 2013-04-08 16:20

Gėlės – tai augalai, džiuginantys ir mūsų akis, ir sielas. Šie augalai nuo seno laikomi ypatinga ir visomis progomis tinkama dovana. Beje, jos dovanojamos ir norint atsidėkoti ar visai be progos, tiesiog džiaugiantis, kad esame su tuo žmogumi. Šie augalai auga visur: ir darželiuose, ir soduose, ir šiltnamiuose, ir namuose bei butuose, ir laukuose, miškuose ar pievose. Vien Lietuvoje priskaičiuojama per kelis tūkstančius gėlių rūšių, nekalbant jau apie visame pasaulyje augančias gėles, kurių gausybė natūraliomis sąlygomis auga atogrąžų miškuose. Visgi žmonės turi mėgstamiausias gėlių rūšis. Šiandien visomis progomis dovanojama gėlė – rožė. Tačiau dažnai girdima, kad rožės yra jau gerokai pabodusios.

Taigi dovanoms vis dažniau pasirenkamos tulpės, gvazdikai, gerberos, hiacintai, narcizai, orchidėjos, lelijos, kardeliai, frezijos, kalijos ar netgi nedideli kopūstai ant ilgo koto, dovanojami kaip gėlės. Gėlių pasirinkimą lemia daugybė faktorių, pavyzdžiui, kam ir kokia proga gėles dovanojame. Pavienės gėlytės tinkamos paprastomis, nė kiek neiškilmingomis progomis. Tuo tarpu per dideles šventes kaip ir pridera dovanoti didžiules ištaigingas prašmatnias ir, aišku, ganėtinai brangias puokštes. Tai priklauso nuo dovanojančio ir gėles priimančio draugystės, santykių.

Gėlės orchidėjos

Gėlės orchidėjos

Vis dažniau dovanojamos ir kambarinės gėlės. To priežastis – norima, kad žmogus augalu pasidžiaugtų ne savaitę, bet metus ar netgi kelis metus. Būna gėlių, kurios auga ištisus dešimtmečius ir išauga į didžiules, lubas remiančias palmes. Kai kurios gėlių rūšys yra visiškai neatsparios aplinkos poveikiui, tad išvaizdžios ir trapios gėlės namų sąlygomis, nelaistomos jokiomis trąšomis, dažniausiai neišgyvena. Žinoma, gerai rūpinantis veši ir žydi bet koks augalas, tiesiog reikalinga speciali gėlių priežiūra. Gėles reikia ne tik laistyti, bet ir pastatyti ne per saulėtoje, ne per vėsioje vietoje. Pagrindinė gėlių žūties priežastis – jos statomos skersvėjyje, ant saulės kepinamų palangių. Jauni augalai, įsigyti prekybos centruose, dažniausiai būna pasodinti mažuose ir nepatvariuose vazonuose, taigi jaunas gėles reikia persodinti bent kartą per metus. Vėliau, kai gėlė subręsta, ją persodinti pakanka kartą per 2 ar 3 metus.

Svarbu parrinkti tinkamus „namus“ gėlei – vazonėlį. Geriausiai gėlėms tinkami moliniai vazonai, kurie yra gerokai brangesni nei paprasti plastmasiniai. Tačiau plastmasiniai vazonai yra pigesni ir juose augančios kambarinės gėlės lengviau prižiūrimos. Svarbiausia, kad vazono dugne būtų anga vandeniui ištekėti – taip pašalinamas vandens perteklius ir augalas nesunyksta dėl per didelio vandens kiekio. Kai kurias gėles laikas nuo laiko reikia apkarpyti, „nugenėti“, kai kurias, kad nenulūžtų – ir paremti. Svarbiausia žinoti tam tikrų gėlių auginimo ypatumus ir elgtis protingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *