Šiltnamiai ir kelios reikšmingos smulkmenos apie juos
1. Saulė ir šiltnamiai – neišskiriami draugai. Šią priklausomybę galima nusakyti netgi matematiškai: vienu procentu sumažėjus patenkančių spindulių kiekiui, būsimas derlius taip pat bus vienu procentu mažesnis. Norėdami to išvengti, atkreipkite dėmesį į keletą faktorių, įtakojančių patenkančios saulės šviesos kiekį ir kokybę:
- ar danga pasižymi pakankamu pralaidumu šviesai;
- ar ant dangos paviršiaus susikaupę nešvarumai netrukdo patekti šviesai;
- ar šiltnamio konstrukciniai elementai nesukuria šešėlio augalams;
- ar šiltnamiai stovi taisyklinga kryptimi pasaulio krypčių atžvilgiu – tai yra ar dienos metu gaunamas pakankamas saulės kiekis.
2. Ar tarp šiltnamių ir feng-shui egzistuoja ryšys? Tiesioginio ryšio nėra, tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju itin reikšmingos pasaulio kryptys. Nuo to priklauso, kiek į statinį pateks šviesos. Geriausia, kai šiltnamiai stovi taip, jog jų galinės sienos nukreiptos į pietus ir šiaurę, o šoninės – rytus ir vakarus.
3. Kokios spalvos šiltnamį statysite? Atsakydami į šį klausimą nepasikliaukite savo skoniu: žinokite, jog idealiausia rėmo spalva – balta. Tamsesnės spalvos karkasas itin įkaista, o tai negerai dėl keleto priežasčių:
- Dengiamoji medžiaga, liesdamasi su įkaitusiu rėmu, ima sparčiai dėvėtis . O juk jūs nenorite, kad vien dėl tokio nesusipratimo tektų veltui išlaidauti šiltnamio remontui?
- Tamsus rėmas sugeria didelę dalį šilumos, užuot pastarajai patekus į šiltnamio vidų. Savaime suprantama, jog mes norime šildyti augalus, o ne pastatą.
4. Šiluma ir šviesa augalams yra gyvybiškai būtina. Tačiau per didelis jos kiekis gali sukelti priešingą efektą – pomidorams, agurkėliams ir kitoms daržovėms gresia žūtis. Tad statydami šiltnamį turėkite galvoje, jog maždaug ketvirtadalį viso jo ploto turi sudaryti vėdinimo angos.
5. Skirtingos augalų rūšis turi skirtingus „pomėgius“: vieniems reikalinga aukštesnė temperatūra, kitiems žemesnė. Tas pats galioja ir drėgmės kiekiui. Norintiems auginti įvairius augalus keli skirtingi šiltnamiai visai nėra būtini. Vieno pastato padalinimas į kelias erdves, panaudojus polietileninę plėvelę – puiki išeitis šiuo atveju.
Parašykite komentarą