Apie depresiją

parašė , 2014-04-17 17:12

Depresija gana dažnai pasitaikantis susirgimas. Priežastis gali būti įtampa, pastovus stresas, sunkūs išgyvenimai. Susirgus depresija, tarsi gyvenimas tampa nebemielu. Būdinga bloga, prislėgta nuotaika.

susirgus depresijaDepresija gali būti skirstoma:

  • Klasikinė.
  • Maniakinė
  • Žiemos.

Susirgus klasikine depresija pasireiškia, kada žmogaus prislėgta nuotaika. Taip gali būti kiekvieną dieną. Pasikeičia požiūris į užsiėmimus, kurie anksčiau patiko. Kinta kūno formos be jokios priežasties, pavyzdžiui pradeda kristi svoris, nors nesilaikote jokios dietos. Gali būti atvirkštinė reakcija – augti svoris. Vienas iš klasikinės depresijos požymių – nemiga arba per daug miego. Galimas didelis fizinis aktyvumas, kuris baigiasi bejėgiškumu. Galite jausti nuovargį (emocinį), kaltės jausmą. Sergant šia depresijos rūšimi gali būti sunku susikaupti, priimti ne tik teisingus, bet ir apskritai kokius nors sprendimus. Kyla mintys apie savižudybę, žmogus gali, netgi rengtis tokiam žingsniui arba bandyti tai padaryti.

Nieko baisaus, jei gerai vertinate save (esate geros nuomonės), tačiau jei išpūstai suvokiate savo vertę, tai gali būti vienas iš maniakinės (dar kitaip vadinamos bipolinės) depresijos požymių. Šiai depresijos rūšiai, taip pat, būdingas miegas per parą po tris ar, netgi mažiau valandų. Žmogus gali daug plepėti, mintys padrikos, greitai besikeičiančios. Sunku sukaupti dėmesį į vieną tašką. Galimas per daug aktyvus tikslo siekimas, kuris yra visiškai nepamatuotas. Žmogus gali pamėgti abejotinos rizikos kokią nors veiklą, kuri jam teikia malonumą.

Žiemos depresija dažniausiai kankina šaltuoju sezonu. Norint apsisaugoti reikėtų pasivaikščioti pusvalandį ar valandą. Esant giedram dangui atsisukite į saulę, ypač tinkami rytinės saulės spinduliai. Susirgus depresija vartojami antidepresantai, juos turėtų paskirti gydytojas. Tai labai efektyvus būdas šiai ligai gydyti. Esama ir kitų metodų, kurie padeda atsikratyti depresijos. Gali padėti psichoterapija, šviesos terapija, fiziniai pratimai bei kiti metodai. Efektyvus gydymo būdas – psichoterapija ir vaistų nuo depresijos vartojimas.

Žmogui reikalingi vitaminai ir mikroelementai, kurie palaiko ne tik gerą fizinę būklę, bet ir suteikia energijos, gali teigiamai veikti emocijas. Spirulina royal green – tai būtent tai, ko reikia jūsų organizmui. Šiame preparate yra 60 ingredientų, kurie labai reikalingi žmogaus organizmui. Tai gali apsaugoti nuo depresijos.

Depresija gali trikdyti asmeninius ryšius, darbą. Galite, netgi pamiršti save, tiesiog nebesirūpinti savimi, o tai gali pabloginti sveikatą. Svarbu laiku pastebėti pradinius ligos simptomus. Tai gali įtarti pats žmogus arba aplinkiniai, su kuriais praleidžiate daug laiko (draugai, bendradarbiai, giminaičiai ar šeimos nariai). Jei kyla įtarimas kreipkitės į gydytoją, neleiskite ligai plėtotis. Laiku kreipiantis pagalbos galima išvengti sunkesnių depresijos simptomų ir greičiau ja atsikratyti. Tai gana sunkus susirgimas, kuo anksčiau jis bus pradėtas gydyti, tuo geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *