10 svarbių dalykų, kuriuos turite padaryti prieš kelionę

parašė , 2013-09-26 14:35

Pagaliau užbaigėte savo savaitgalio keliones smulkmenas – lėktuvų bilietai užsakyti, viešbutis rezervuotas ir automobilio nuomos rezervacija jau užbaigta. Tuomet dabar laikas organizuoti savo kelionę. Kelionės planavimo procesas apima viską – nuo kelionės lėktuvo bilietų pirkimo iki rezervacijos ir daiktų pakavimo. Bet prieš vykstant į skrydį, įsitikinkite, kad sutvarkėte visus galus.Neišvykite į kelionę, kol nepadarėte šių paprastų, bet labai svarbių dalykų.

Susisiekite su savo banku

kelionesDaugelis bankų turi tam tikrus apsaugos būdus, kad apsaugotų keliautojus nuo vagių ir apgavysčių užsienyje. Tai reikštų, kad turėtumėte susisiekti su savo banku prieš keliaujant ir įsitikinti, kad Jūsų banko kortelė veiks kitoje šalyje.

Sustabdykite savo laiškus ir siuntinius

Kiekvienos dienos laikraščiai, žurnalai ir laiškai susikaups į didelę krūvą, kol Jūs atostogausite. Padarykite paslaugą sau (ir savo kaimynams) ir sustabdykite visus siuntinius (jei tokių turite). Paskambinkite į prenumeratos agentūras ir laikinai sustabdykite spaudos siuntimą.

Kad Jūsų pašto dėžutė neužsigrūstų, o potencialūs vagys negalėtų suprasti, kad Jūsų nėra namuose, paprašykite pašto darbuotojų pasaugoti Jūsų laiškus ir kitus siuntinius, kol esate kelionėje. Didžiulė krūva laikraščių ir kitų siuntinių tik parodys įsibrovėliams, kad Jūsų ilgai nėra namuose.

Nenumatytų nelaimių telefonų numeriai

Ši taisyklė taikoma tiems, kuriems galbūt reikėtų susisiekti su Jumis, kol esate išvykęs, ir kurių Jums gali prireikti kelionės metu. Prieš išvykstant, sudarykite du sąrašus: vieną palikite namams, o kitą pasiimkite su savimi.

Namams. Palikite telefonus ir kitus kontaktus šeimos nariams ar draugams, jeigu jiems reikėtų surasti Jus, kol keliaujate. Tai galėtų būti:

 • Viešbučio, kuriame apsistosite, telefono numeris.
 • Oro linijų skrydžio informacija ir telefono numeris.
 • Žmonių, su kuriais keliaujate, telefonų numeriai.
 • Jei keliaujate su grupe ar kelionių agentūra, palikite įmonės kontaktinius duomenis.

Išsivežti. Kol keliaujate, gera mintis turėti telefonų numerius nenumatytiems atvejams. Pavyzdžiui:

 • Jūsų banko telefono numeris
 • Gydytojo
 • Draudimo įmonės
 • Lietuvos ambasados (jeigu tokia yra), toje šalyje
 • Oro linijų bendrovės numeriai

Pasirūpinkite gyvūnų priežiūra

Jeigu turite kailinių draugų namuose, prieš išvykstant į kelionę, pasirūpinkite jų priežiūra. Paprašykite šeimos narių, draugų, kad prižiūrėtų Jūsų gyvūnėlius, ar pasamdykite žmogų, kad jais pasirūpintų. Štai keletas patarimų:

 • Nepamirškite palikti telefonų numerių nelaimės atveju, ir žinoma šiek tiek papildomų vaišių, kad Jūsų ištikimi draugai neliūdėtų.
 • Įsitikinkite, kad palikote visus reikalingus vaistus ir veterinaro numerį.
 • Jeigu Jūsų augintinis turi tam tikrų ritualų, palikite instrukciją, jį prižiūrinčiam asmeniui.

Išsigryninkite pinigų

Niekada neišvykite be grynųjų pinigų. Jei turėsite grynųjų su savimi, nereikės mokėti banko mokesčių nusiimant juos bankomate kitoje šalyje. O tai gali būti šiek tiek komplikuota su kitos šalies banko kortele.

Turėkite su savimi vietinės valiutos taksi, maistui ir kitiems dalykams. Tuomet nereikės ieškoti bankomato, kai atvyksite į šalį.

Pasiimkite žemėlapį, gidą, viešojo transporto tvarkaraštį

Ištyrinėkite šalį ir pasiimkite gidą kartu su savimi. Ar žinote, ką daryti jei, per svarbius renginius, viešojo transporto sistema neveikia? Kas atsitinka, jei Jūsų nuolatinis traukinys atidedamas? Jei praleidžiate vieną autobusą, kaip rasti kitą? Žemėlapiai ir gidai gali būti labai naudingi kelionėje.

Daugelis viešojo transporto žemėlapių yra lengvai pasiekiami internete; atsispausdinkite juos prieš išvykstant. Gidas kelionės metu atstos Bibliją, ypač jei keliaujate į naują vietą.

Taip pat yra daugybė programėlių išmaniesiems telefonams, jeigu nenorite nešiotis daugybės popierių ir sunkių knygų. Ištyrinėkite savo kelionės vietą prieš vykstant, kad nereikėtų verstis per galvą, kai atvyksite.

Patikrinkite orą

Prieš segant lagaminą ir išvykstant į oro uostą, padarykite paskutinį dalyką – patikrinkite vietinius orus. Jeigu Jūsų atostogos bus prie jūros paplūdimyje, dar nereiškia, kad visą savaitę bus saulėta. Juk nenorite būti užklupti audros be vandens nepraleidžiančių batų ir skėčio. Viena diena prieš skrydį, patikrinkite orą ir, jeigu reikia, pakoreguokite savo lagamino turinį.

Užrezervuokite pramogas iš anksto

Nesvarbu, planuojate spa atostogas, golfo išvykas ar tiesiog romantišką vakarienę dviems aukšto lygio restorane, gera mintis rezervuoti viską iš anksto. Peržvelkite vietinius pramogų gidus, miesto laikraščius, internetinius puslapius ir raskite norimų pramogų pasiūlymus. Pasiteiraukite savo viešbučio prieš kelionę, kad atsiųstų Jums sąrašą su restoranais, grožio centrais ir kitomis pramogomis, esančiomis tame rajone.

Susipakuokite būtiniausius dalykus

Du kartus patikrinkite prieš išvykstant iš namų, ar turite visus būtiniausius daiktus. Ar žinote, kurioje vietoje pasidėjote pasą ar vairuotojo pažymėjimą? Ar pasiėmėte visus reikiamus vaistus?

Geriausias būdas įsitikinti, kad viską pasiėmėte – sudaryti sąrašą. Surašykite viską nuo reikalingų vaistų ir kreditinės kortelės. Kai ateis laikas pakuoti daiktus, pažiūrėkite savo sąrašą, taip neužmiršite svarbių daiktų.

Planuokite savo pirmąją kelionės dieną

Tai ypač naudinga, kai keliaujate į naują ir nepažįstamą vietą. Peržiūrėkite vietinius gidus, ir raskite prekybos centrus, atrakcionus ir restoranus šalia Jūsų poilsio vietos. Pavaikščiokite viešbučio teritorijoje ir susipažinkite su siūlomomis pramogomis – ar yra sporto klubas, spa centras, plaukimo baseinas, restoranas, biliardas ir pan. Planavimas į priekį padės išvengti neramumų pirmąją dieną.

Sąrašo, ką turėtumėte padaryti ir aplankyti, sudarymas padės atsikratyti streso ir džiaugtis nuostabiomis keliones atostogomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *