Dantų ligos

parašė , 2016-09-20 21:19

Daugelis vyresnio amžiaus žmonių savo vaikams ir anūkams sako: prižiūrėkite savo dantis, nes senatvėje suprasite, koks tai didelis turtas. Bet koks danties skausmas, net pats mažiausias, sindikuoja dideles problemas, todėl nereikėtų to praleisti per pirštus. Šiandien plačiau pakalbėsime apie pagrindines dantų ligas ir burnos problemas bei reikalingą dantų priežiūrą.

Pagrindinės dantų ligos

Dantų gydymasViena iš pagrindinių dantų ligų yra pulpitas. Daugelis bent kartą gyvenime susiduria su šia nemalonia dantų problema. Paprastai tariant, tai yra danties pulpos uždegimas. Pulpa yra mažas kraujagyslių rezginys, sudėtinė danties dalis, dar kitaip vadinama danties nervu. Pulpitas gali turėti simptomų, tačiau dažnai būna klastingas ir jį sunku laiku pastebėti. Dėl ilgai negydyto karieso, kuris pažeidžia danties struktūrą, paprastai išsivysto simptominis pulpitas. Kartais toks pulpitas išsivysto ir dėl tramų, dažno plombavimo bei intervencijų. Kad jus užpuolė pulpitas nustatyti nėra sudėtinga. Visų pirma atsiranda jautrumas sukandus dantis, valgant šaltus ar karštus produktus. Labai dažnai neapleidžia jausmas, kad dantis iškeltas, palengvėjęs, ne toks kaip įprastai. Periodontitas – kita dažna dantų liga, sukuria tenka susidurti dažnam. Kraujuojančios, jautrios dantenos, dažni pabėrimai, nemalonus kvapas iš burnos paprastai sindikuoja periodontito židinius. Tai dantenų ir aplinkinių danties audinių uždegiminis susirgimas, kuris dažnai pereina į dantenų akmenų susidarymą. Jeigu nesilaikote burnos higienos, natūraliai stokojate seilių fermentų, turite ne itin geros mitybos įpročių, skundžiatės cukriniu diabetu, kraujagyslių ligomis arba hormoniniu disbalansu, labai gali būti, kad visa tai lydės ir periodontozė. Nuo karieso šiais laikais ypač kenčia ir vaikai. Įdomu tai, kad vaikai, kurie gyvena namuose, kuriuose dažnai rūkoma, turi dažnesnių karieso problemų. Būtina paminėti ir dantų eroziją – taip pat dažną dantų ligą. Erozija – žodis, kurį daugelis nesunkiai susies su irimu. Burnoje eroziją paprastai sukelia didelis rūgštinis poveikis, dėl kurio nusivalo dantų emalė. Sultys, vaisiai, dažnas cukringų gazuotų vaisių vartojimas sukelia eroziją ir palieka didelę žalą dantų paviršiui. Kada išsivysto dantų erozija, jaučiamas dantų jautrumas, atsiranda geliantis danties skausmas, dantų trūkinėjimas bei skilinėjimas. Labai dažnai pakinta dantų spalva, jie pagelsta, tampa itin neišvaizdūs.

Breketai taiso šypsenas

Yra daugybė dantų ligų. Norint jų išvengti, reikia ne tik laikytis tinkamos higienos, bet ir profilaktiškai lankytis pas dantų gydytoją, kuris turi tinkamai įvertinti dantų būklę. Iš tiesų, šiandieninėje dantų medicinoje didelis laimėjimas yra galimybė ištiesinti net pačius kreiviausius dantis. Žmogus įvaizdis ir išvaizda yra tarsi vizitinė kortelė, kuri atveria kelius į tolimesnius žingsnius. Breketai pataiso net pačius sudėtingiausius dantų nukrypimus. Žinoma, breketų pagalba galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų, tačiau reikia apsišarvuoti kantrybe. Teigiama, kad breketinį gydymą pradėti reikia kuo anksčiau, nes kuo vyresnis amžius, tuo ilgiau reikia breketus nešioti, norint pasiekti gerų rezultatų. Kaip ten bebūtų, niekada nėra per vėlu, todėl bet kokio amžiaus pacientams odontologinis gydymas gali padėti pasiekti nepriekaištingą šypseną.

Monika iš Kauno savo trylikos metų dukrelei Viltei breketus suorganizavo iškart iškritus visiems pieniniams dantukams. Mergaitė ne tik turėjo kreivus dantukus, bet ir kreivą žandikaulį. Jau antri metukai Viltė nešioja breketus ir jau dabar yra pasiekusi puikių rezultatų. Dantys yra ne tik mūsų vizitinė kortelė. Dantis reikia prižiūrėti, kad vyresniame amžiuje nereikėtų jų keiti dirbtiniais protezais. Nesvarbu, koks danties skausmas jus bekankintų, kokie nemalonūs pojūčiai atsirastų jūsų burnoje, į visus juos reikia reaguoti greitai. Rūpinkitės savo sveikata.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *