Geodeziniai matavimai: dažniausiai užduodami klausimai

parašė , 2014-01-13 07:16

Geodeziniai matavimai yra reikalingi tuomet, kai reikia sužinoti tikslias nuosavybės ribas ir plotą. Tai būtina, kai norima parduoti savo nuosavybę, sujungti arba padalinti žemės sklypus. Gana dažnai kyla klausimų, kiek tai kainuoja ir kur kreiptis, jei reikia atlikti tokius matavimus, taigi, pabandysime atsakyti į šiuos ir kitus dažnai užduodamus klausimus.

geodeziniai matavimaiAr šie matavimai šiandien yra privalomi? Kol kas tai dar nėra privaloma, tačiau tai tėra laiko klausimas. Kol kas kadastriniai matavimai yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau tikrai yra naudingi.

Kada reikia atlikti šiuos matavimus? Tai reikalinga tuomet, kai norima sklypą parduoti, sujungti arba padalyti bei orint pakeisti sklypo naudojimo paskirtį.

Kokių reikia dokumentų, norint atlikti geodezinius matavimus? Jums reikės sklypo teisinės registracijos dokumento, preliminaraus arba detalaus žemės sklypo plano, taip pat ir statinių, esančių sklype (jei tokių yra) nuosavybę įrodančių dokumentų bei savininko asmens dokumento kopijos.

Kokia geodezinių matavimų kaina? Kaina gali skirtis, priklausomai nuo to, kokioje vietoje yra jūsų sklypas, taip pat ir jo ploto bei metų laiko (vasaros metu kaina dažniausiai šokteli į viršų). Paprastai didžiuosiuose miestuose matavimų kaina yra didesnė (taip nutinka ir dėl didelės konkurencijos bei matininkų užimtumo). Kaina gali svyruoti nuo maždaug 100 iki 400 litų.

Kur kreiptis, jei reikia atlikti geodezinius matavimus? Įmonių, teikiančių tokias paslaugas, tikrai yra nemažai. Jei norite susirasti tikrai patikimą matininką, visų pirma galite pasiklausinėti draugų bei pažįstamų – galbūt jiems yra tekę pasinaudoti šiomis paslaugomis. Nors internete rasite tikrai nemažai skelbimų, kuriuose siūlomos geodezinių matavimų paslaugos, tačiau patartina kreiptis į įmonę – taip bus kur kas patikimiau. Be to, galėsite pasiskaityti atsiliepimus internete ir susidaryti išankstinį įspūdį apie įmonės patikimumą.

Kiek laiko užtrunka matavimai? Matavimų procesas susideda iš kelių dalių: visų pirma matininkas matuoja žemės sklypą, tuomet Nacionalinės žemės tarnyba atlieka patikrą, ir tuomet laukia paskutinis žingsnis – Registrų centro patikra. Visas šis procesas gali užtrukti nuo vieno iki kelių mėnesių.

Taigi, jei jums reikia atlikti geodezinius matavimus, visų pirma susiraskite įmonę, teikiančią tokias paslaugas. Turėkite omeny, kad matavimai gali užtrukti iki kelių mėnesių, taigi, jei jums reikia atlikti matavimus, užsisakykite šią paslaugą iš anksto, ir, jei norite sutaupyti, darykite tai dar iki vasaros laikotarpio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *