Kreditai: mitai ir realybė

parašė , 2014-03-28 12:16

Kreditai gali būti vienu geriausiu būdu pasiskolinti, kai netikėtai pritrūksta pinigų, tačiau nuo skolinimosi kartais stabdo įvairios baimės, kurių dauguma yra tiesiog nepagrįstos. Taigi, kaip viskas yra iš tikrųjų?

kreditaiKartais baiminamasi, kad kreditų ėmimo ir grąžinimo sąlygos yra užslėptos: pasiskolinti paprasta, tačiau visiškai nėra aišku, kas bus toliau. Tai tikrai nėra tiesa, nes visos sąlygos yra aiškiai parašytos, todėl prieš imant kreditą tiesiog būtina jas perskaityti. Pasiimti kreditą labai paprasta, tačiau paprasta ir grąžinti – tereikia pervesti reikalingą pinigų sumą į bendrovės banko sąskaitą.

Taip pat kartais manoma, kad kreditai kainuoja pernelyg brangiai, todėl skolintis paprasčiausiai neapsimoka. Tai taip pat nėra tiesa – skolinantis pirmą kartą kreditas gali ir nieko nekainuoti, tai yra, jums grąžinti reikės lygiai tiek pat, kiek ir pasiskolinsite, taigi, tai tas pats, kas ir skolintis iš artimųjų, tačiau dar labiau patogu – nereikia niekieno prašyti pagalbos, o pinigai gali būti pervedami dar tą pačią dieną.

Gana dažnai nerimaujama, kad kredito ėmimas gali turėti neigiamos įtakos skolintis ateityje. Nerimauti tikrai neverta – jei kreditą grąžinsite laiku, tai tikrai neturės jokios įtakos skolintis ateityje. Kas kita, jei vėluosite grąžinti kreditą, nes galite būti įtraukiami į skolininkų bazę, kur jūsų duomenys gali būti saugomi net iki 10 metų. Žinoma, nieko baisaus nenutiks, jei kreditą vėluosite grąžinti dieną ar dvi – už šias dienas paprasčiausiai bus skaičiuojami delspinigiai.

Kartais nerimaujama, ką daryti, jei nepavyks grąžinti kreditą laiku. Dauguma kredito bendrovių leidžia atidėti mokėjimo terminą porai savaičių (paprastai tai kainuoja papildomai), ir jums nereiks jaudintis, kad bus skaičiuojami delspinigiai, arba kad būsite įtraukti į skolininkų bazę. Žinoma, prieš skolinantis vertėtų gerai apgalvoti, ar jums nekils keblumų grąžinti pasiskolintą sumą laiku. Jei dvejojate, galite pasiskolinti mažesnę pinigų sumą ar pasirinkti ilgesnį mokėjimo terminą – tokiu atveju galėsite grąžinti pasiskolintą pinigų sumą per kelis mėnesius, ir taip neatirsite nepatogumų.

Taigi, kreditų tikrai nevertėtų bijoti, paprasčiausiai įvertinkite savo galimybes grąžinti pasiskolintą sumą be didesnių sunkumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *