Baracudabus

Katilai namų šilumai

parašė , 2014-05-28 13:59

Žiema. Žvarbus oras ir jaukūs šilti namai, kuriuose norime kuo ekonomiškiau panaudoti šilumą. Juk kuo mažiau turime sumokėti už ją, tuo geriau. Tam, kad tai būtų efektyvu reikia žinoti, kad katilai gali būti įvairūs. Nuo jų priklauso kokią kuro rūšį naudosime ir, kiek tai bus racionalu. Labiausiai paplitę kieto kuro katilai namams.

katilaiKaip pasirinkti tinkamą? Svarbu apsispręsti kokia kuro rūšis bus naudojama. Atminkite, kad brangiai kainuoja tiek elektra, tiek dujos, o norintys sutaupyti renkasi malkas, anglius, briketus ar granules. Kietas kuras pirmauja pagal išleidžiamą sumą pinigų šildymui. Kai jau žinote, kad šildytis kietu kuru yra pigiausia, reikia pasirinkti tinkamą katilą pagal namo plotą bei tai, kaip jis gerai apšiltintas. Nereikia pirkti to, kuris bus per galingas. Tuomet išskleidžiama šiluma bus panaudojama neefektyviai, o Jūs sudeginsite per daug kuro. Nuo kieto kuro pasirinkimo priklausys katilo rūšis, tačiau nebūtina rinktis tarp malkų ir anglių ar tarp briketų. Šiuo metu dauguma katilų yra universalūs, tad šildytis, pavyzdžiui, anglimis ir malkomis gali būti geriausias sprendimas. Jei katilas skirtas naudoti tik malkas, tai jame negalėsite kūrenti anglių. Tai yra dėl gaminamo katilo konstrukcijos ir parametrų. Pavyzdžiui, malkoms kūrenti skirto katilo sienelės bus pagamintos iš plieno. Tokia medžiaga skirta palaikyti tinkamą temperatūrą. Jei į tokį katilą dėsite anglis, tai temperatūra bus gerokai aukštesnė ir katilas gali neatlaikyti apkrovos.

Katilai skirstomi ir pagal kainą bei gamintoją. Kuo žinomesnis, tuo daugiau mokėsite. Nepamirškite, kad tai yra garantija nusipirkti kokybiškesnį gaminį. Ar verta taupyti ant katilo? Jei norite patikimo katilo, kuris tarnaus taip, kaip ir rašo gamintojas bei tarnaus ilgai, tai tikrai verta dabar mokėti daugiau, kad ateityje išvengti galimų problemų. O jei esate nusiteikęs, kad dabar reikia pataupyti ir po kelių metų, jei kas ir nutiks, tai turėsite galimybę įsigyti naują katilą, tai pirkite pigų. Konsultuokitės su pardavėjais ir jie padės Jums apsispręsti ką pasirinkti. Taip pat padės parinkti reikiamą katilo galingumą, atsižvelgiant į namo kvadratūrą bei tai, kaip jis apšiltintas.

Kieto kuro katilai namams padeda taupyti pinigus. Palyginę tuos pačius namus, kurie šildosi dujomis ar elektra su kieto kuro matome, kad pastarieji sutaupo ne taip jau ir mažai. Svarbu tik pasirinkti patikimą gamintoją, kuris garantuoja didžiausią katilo efektyvumą.

Kreditai: mitai ir realybė

parašė , 2014-03-28 12:16

Kreditai gali būti vienu geriausiu būdu pasiskolinti, kai netikėtai pritrūksta pinigų, tačiau nuo skolinimosi kartais stabdo įvairios baimės, kurių dauguma yra tiesiog nepagrįstos. Taigi, kaip viskas yra iš tikrųjų?

kreditaiKartais baiminamasi, kad kreditų ėmimo ir grąžinimo sąlygos yra užslėptos: pasiskolinti paprasta, tačiau visiškai nėra aišku, kas bus toliau. Tai tikrai nėra tiesa, nes visos sąlygos yra aiškiai parašytos, todėl prieš imant kreditą tiesiog būtina jas perskaityti. Pasiimti kreditą labai paprasta, tačiau paprasta ir grąžinti – tereikia pervesti reikalingą pinigų sumą į bendrovės banko sąskaitą.

Taip pat kartais manoma, kad kreditai kainuoja pernelyg brangiai, todėl skolintis paprasčiausiai neapsimoka. Tai taip pat nėra tiesa – skolinantis pirmą kartą kreditas gali ir nieko nekainuoti, tai yra, jums grąžinti reikės lygiai tiek pat, kiek ir pasiskolinsite, taigi, tai tas pats, kas ir skolintis iš artimųjų, tačiau dar labiau patogu – nereikia niekieno prašyti pagalbos, o pinigai gali būti pervedami dar tą pačią dieną.

Gana dažnai nerimaujama, kad kredito ėmimas gali turėti neigiamos įtakos skolintis ateityje. Nerimauti tikrai neverta – jei kreditą grąžinsite laiku, tai tikrai neturės jokios įtakos skolintis ateityje. Kas kita, jei vėluosite grąžinti kreditą, nes galite būti įtraukiami į skolininkų bazę, kur jūsų duomenys gali būti saugomi net iki 10 metų. Žinoma, nieko baisaus nenutiks, jei kreditą vėluosite grąžinti dieną ar dvi – už šias dienas paprasčiausiai bus skaičiuojami delspinigiai.

Skaityti visą straipsnį “Kreditai: mitai ir realybė” »

Ką reikia nuveikti prieš pradedant naudoti SEO paslaugas

parašė , 2014-01-24 13:27

SEO paslaugos verslui suteikia galimybę ženkliai pakilti paieškos sistemos reitinguose, kas tiesiogiai prisideda prie svetainės lankytojų skaičiaus. Tai neabejotinai aktualu visiems „sukantiems“ verslą ir naudojantiems internetą kaip vieną iš pagrindinių reklamos įrankių. Kas svarbu prieš galutinai nusprendžiant pasinaudoti tokiomis paslaugomis?

  1. Įvertinkite, ar jūsų situacijoje SEO paslaugos – naudingiausias pasirinkimas. Galbūt jūsų siūlomas prekių ar paslaugų asortimentas savaime yra išskirtinis, tad kovoti prieš konkurentus nėra tikslinga – pastarųjų paprasčiausiai nėra. Žmonės, vedini tam tikrų poreikių, ir taip bus priversti ateiti pas jus. Kitas variantas: turite itin daug konkurentų, stipresnių visapusiškai: prekių kokybe, asortimentu, žinomumu ir panašiai. O ir jūsų padėtis paieškos sistemos rezultatuose nėra džiuginanti. Šiuo atveju reikėtu ne tik nemažai finansinių investicijų, tačiau ir daug laiko, kol situacija pasikeistų į gerą pusę. Galbūt tikslingiau būti investuoti į kitus marketingo būdus.
  2. Išsirinkite patikimus SEO paslaugų teikėjus. Kai egzistuoja paklausa, pasiūla išsiplečia: SEO paslaugos tampa vis populiaresnės, tad ir šios srities specialistų pasirinkimas gana platus. Tačiau kaip nuspręsti, kas yra iš tiesų profesionalus? Bene geriausias variantas – pasinaudoti internetu. Pažiūrėkite, kokią poziciją patys paieškos sistemoje užima pačių specialistų internetinė svetainė. Nors patarlė byloja, kad geras batsiuvys lieka be batų, tačiau šiuo atveju taisyklė negalioja: kokybiška internetinė svetainė turėtų būti vizitinė teikiamų paslaugų kortelė. Dar vienas puikus variantas – pasidomėti, kokios SEO firmos paslaugomis naudojosi kas nors iš pažįstamų rato. Jei tokios galimybės nėra, pasidomėkite šia tema forumuose: jei neapsispręsite, ką rinktis, bent būsite tikras, ko vengti – juk žmonės tikrai mėgsta dalintis neigiama patirtimi.

seo paslaugos ir ju naudaPradėjus kontaktuoti su potencialiu teikėju, klausykite, ką jis sako. Pastarasis turėtų paminėti, jog SEO proceso trukmė ganėtinai netrumpa, tačiau tai (kaip ir kaina), individualu kiekvienu atveju.

Pasiruoškite dalyvauti SEO procese. SEO paslaugos gali būti atliekamos kito asmens už tam tikrą mokestį, tiek tai vykdoma savarankiškai. Pasirinkus pirmąjį variantą, tinklapio savininkas jokiu būdu neturėtų nusišalinti nuo šio proceso. Tokiu būdu galima pasiekti maksimalaus rezultato. 

Apple kompiuteriai

parašė , 2013-11-29 07:55

Apple – vienas žinomiausių prekinių ženklų visame pasaulyje. Apple kompiuteriai, muzikos grotuvai ir telefonai dažniausiai pasirenkami dėl gamintojo patikimumo. Šiai produkcijai paprastai teikiama vienerių metų garantija, tačiau visada galima būti užtikrintiems, kad produktas neges dar ilgą laiką. Net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui, gamintojas kartais sutinka taisyti įrenginį, jei jis sugedo dėl paties gamintojo kaltės.

Kodėl verta rinktis būtent Apple?

Apple kompiuteriaiTurbūt nereikia nė sakyti, kad naudojimasis Apple produkcijos įrenginiais gana specifinis, ir įpratus naudoti Apple kompiuterį, sunku grįžti prie kitokio gamintojo kompiuterių. Taigi, prie šio prekinio ženklo savotiškai prisirišama. Apple kompiuterių operacinė sistema greitesnė nei Windows, taigi, vartotojai gali džiaugtis, kad kompiuteris veiks itin greitai, ir neteks laukti, kol bus užkraunami tam tikri langai. Taip pat ir Apple telefonai bei muzikos grotuvai naudojami gana specifiškai, pavyzdžiui, orint persikelti muzikos į grotuvą, tam reikalinga speciali programėlė, be kurios nepavyks perkelti dokumentų. Žinoma, prie to galima priprasti, tačiau nepratusiam to daryti, tai gali būti gana sudėtinga. Taigi, naudojimasis Apple produkcija tėra įpratimo reikalas, ir išbandžius Apple kompiuterius, retai kada norima grįžti prie kitų gamintojų.

Skaityti visą straipsnį “Apple kompiuteriai” »

Pigių skrydžių bendrovės – gerai tai ar blogai?

parašė , 2013-09-27 14:23

Tai, kas visiškai atitinka vieno asmens poreikius, kitam gali būti nepriimtina. Tai pasakytina apie  apie visas sritis. Pabandykime nusimesti nuostabos „oi, kaip pigu“ šydą ir objektyviai įvertinti tokias skrydžių bendroves kaip Ryanair, kurių siūlomos bilietų kainos kartais atrodo neįtikėtinos.

Tai gerai, nes:

Pigių skrydžių bendrovės – gerai tai ar blogai?1.      Patrauklus skrydžių žemėlapis.

Žvelgiant iš Lietuvos perspektyvos, Ryanair organizuojami skrydžiai atitinka daugelio mūsų tautiečių poreikius. Norintieji praleisti atostogas gali aplankyti poilsiautojų mėgstamus Europos kurortus, o vykstantys darbo reikalais – pasiekti tokius populiarius emigracijos taškus kaip Švedija, Norvegija, Didžioji Britanija ir kitus.

 

2.      Prieinama kaina.

Kai kurie lėktuvų bilietai, jei nelaukiama iki paskutinės akimirkos, gali būti įsigyjami už tokią žemą kainą, kurios nepakaktų autobuso bilietui į tolimesnį Lietuvos kampelį!

 

3.      Pasirinkimo laisvė.

Jei asmeniui skrydis lėktuvu siejasi su prabanga, jis gali sau suteikti galimybę pasijusti „ponu“: vienas pirmųjų, nesistumdydamas ir nelaukdamas eilėje įlipti į lėktuvą, atsisėsti į pageidaujamą vietą, vaišintis skaniausiais patiekalais kelionės metu. Aišku, neužteks sumokėti minimalią kainą už lėktuvo bilietą – kiekviena paslauga kainuoja papildomai.

Tai abejotina, nes:

1.      Taisyklės svarbiau už žmogų.

Tiek Ryanair, tiek kitos pigių skrydžių bendrovės turi griežtas taisykles, aiškiai reglamentuojančias su skrydžių taisykles: ar galima grąžinti lėktuvo bilietą, keisti skrendančiųjų duomenis, kelionės laiką ir datą, kiek ir kokio bagažo galima vežtis ir taip toliau. Pažeidusiesiems taisykles neužteks nusišypsoti ir kaltinti savo užmaršumą ar nežinojimą – taikomas sankcijos, numatytos konkrečiu atveju.

 

2.      Nėra jungiamųjų skrydžių.

Tarkime, jei skrendate iš Vilniaus į Stokholmą per Rygą, jūs pilnai atsakingas už tai, jog su savo bagažu suspėtumėte persėsti į kitą lėktuvą, nesvarbu, kad keliaujate su tomis pačiomis Ryanair avialinijomis.

 

3.      Bandymai „prigauti“ žmogų bilietų rezervacijos metu ir pasipelnyti iš jo neatidumo.

Jei žmogus bus neatidus, pildymas bilietų rezervacijos formą, lengvai gali užsisakyti jam nereikalingų mokamų paslaugų.

Taigi, pigios avialinijos – gėris ar blogis? Spręskite patys, ar itin patrauklią kainą ir kitus pliusus nusveria abejotini aspektai.