Stiliaus akcentai: pakabukai ir sagės

parašė , 2013-09-30 12:41

Turbūt nereikia nė sakyti, kaip dauguma moterų mėgsta puoštis. Papuošalų, žinoma, jos visada turi daugiau nei vyrai, kiekviena savo namuose turi bent keletą papuošalų. O rinktis tikrai yra iš ko: auskarai, pakabukai, vėriniai, grandinėlės, žiedai, sagės… Kaip kad etiketas vyrams nurodo puoštis saikingai ir mūvėti ne daugiau nei du žiedus ir segėti laikrodį, taip sunku pasakyti, kiek moterims derėtų turėti papuošalų. tikriausiai, šio skaičiaus niekas negali įvardyti.

pakabukaiMoterys puošiasi jau nuo senų senovės. turbūt pats seniausias papuošalas – amuletas, kuris, buvo tikima, kad atneš sėkmę. Šiandien papuošalai nebūtinai turi ką nors reikšti – pakanka ir to, kad jie būtų gražūs ir tiktų prie asmeninio stiliaus bei mėgstamos aprangos. Pakabukai gali būti derinami praktiškai prie bet kokios aprangos: kai kurios moterys juos nešioja visais metų laikais. Kai kurie jų turi savitą reikšmę, ir net nėra būtina, kad jie būtų matomi – gali būti nešiojami tiesiog po drabužiais.

Kai kurios moterys sutinka, kad įvairūs pakabukai padeda nugalėti stresą ir nerimą – įtampos minutėmis norisi ką nors liesti, sukioti, spausti rankoje.  Kita vertus, einant į svarbų susitikimą ar vedant paskaitą, kalbant viešumoje geriau vengti tokių aksesuarų – ne tik dėl to, kad tai gali traukti kitų dėmesį ir blaškyti, bet ir dėl to, kad nepavyktų išsiduoti apie jaučiamą nerimą, baimę ar įtampą.

Dar vienas aprangos akcentas – sagės. Jos gali būti segimos bet kuriuo sezonu – paskutiniu metu vis labiau populiarėja sages segtis prie paltų ar šalikų. Tai tikrai gali pagyvinti aprangą net ir žvarbią žiemą. Šiltuoju metų laiku sagė gali būti segima ant šalikėlio. Kai kurios moterys teigia, kad sagės gali būti panaudojamos ir praktiškai, pavyzdžiui, jei suknelės iškirptė pernelyg atvira, ją galima susegti. Kartais gana sudėtinga tai padaryti žiogeliu, nes jis gali būti pernelyg akivaizdžiai matomas, o tai tikrai, reikia sutikti, vizualiai tikrai neatrodo gražiai. Tuo tarpu dėl sagės nereikia jaudintis – ji ir turi būti matoma, o dar gali turėti ir praktinę funkciją.

Taigi, puoštis galima ne tik šiltuoju metų laiku, bet ištisus metus: pakabukai gali būti pasirenkami prie bet kokios aprangos, tiek prie atviresnės, tiek ir prie uždarų megztinių (pavyzdžiui, tikrai nesuklysite prie golfo pasirinkdamos masyvų pakabuką). Žiemą paltą ar šaliką galite puošti sage – tai tikrai suteiks jūsų stiliui išskirtinumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *