Katilai namų šilumai

parašė , 2014-05-28 13:59

Žiema. Žvarbus oras ir jaukūs šilti namai, kuriuose norime kuo ekonomiškiau panaudoti šilumą. Juk kuo mažiau turime sumokėti už ją, tuo geriau. Tam, kad tai būtų efektyvu reikia žinoti, kad katilai gali būti įvairūs. Nuo jų priklauso kokią kuro rūšį naudosime ir, kiek tai bus racionalu. Labiausiai paplitę kieto kuro katilai namams.

katilaiKaip pasirinkti tinkamą? Svarbu apsispręsti kokia kuro rūšis bus naudojama. Atminkite, kad brangiai kainuoja tiek elektra, tiek dujos, o norintys sutaupyti renkasi malkas, anglius, briketus ar granules. Kietas kuras pirmauja pagal išleidžiamą sumą pinigų šildymui. Kai jau žinote, kad šildytis kietu kuru yra pigiausia, reikia pasirinkti tinkamą katilą pagal namo plotą bei tai, kaip jis gerai apšiltintas. Nereikia pirkti to, kuris bus per galingas. Tuomet išskleidžiama šiluma bus panaudojama neefektyviai, o Jūs sudeginsite per daug kuro. Nuo kieto kuro pasirinkimo priklausys katilo rūšis, tačiau nebūtina rinktis tarp malkų ir anglių ar tarp briketų. Šiuo metu dauguma katilų yra universalūs, tad šildytis, pavyzdžiui, anglimis ir malkomis gali būti geriausias sprendimas. Jei katilas skirtas naudoti tik malkas, tai jame negalėsite kūrenti anglių. Tai yra dėl gaminamo katilo konstrukcijos ir parametrų. Pavyzdžiui, malkoms kūrenti skirto katilo sienelės bus pagamintos iš plieno. Tokia medžiaga skirta palaikyti tinkamą temperatūrą. Jei į tokį katilą dėsite anglis, tai temperatūra bus gerokai aukštesnė ir katilas gali neatlaikyti apkrovos.

Katilai skirstomi ir pagal kainą bei gamintoją. Kuo žinomesnis, tuo daugiau mokėsite. Nepamirškite, kad tai yra garantija nusipirkti kokybiškesnį gaminį. Ar verta taupyti ant katilo? Jei norite patikimo katilo, kuris tarnaus taip, kaip ir rašo gamintojas bei tarnaus ilgai, tai tikrai verta dabar mokėti daugiau, kad ateityje išvengti galimų problemų. O jei esate nusiteikęs, kad dabar reikia pataupyti ir po kelių metų, jei kas ir nutiks, tai turėsite galimybę įsigyti naują katilą, tai pirkite pigų. Konsultuokitės su pardavėjais ir jie padės Jums apsispręsti ką pasirinkti. Taip pat padės parinkti reikiamą katilo galingumą, atsižvelgiant į namo kvadratūrą bei tai, kaip jis apšiltintas.

Kieto kuro katilai namams padeda taupyti pinigus. Palyginę tuos pačius namus, kurie šildosi dujomis ar elektra su kieto kuro matome, kad pastarieji sutaupo ne taip jau ir mažai. Svarbu tik pasirinkti patikimą gamintoją, kuris garantuoja didžiausią katilo efektyvumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *